Aktulane imprezy wydarzenia, kalendarium imprez koncertów wydarzeń rozrywkowych kulturalnych ale również biznesowych.
 
imprezy   dopisz impreze
   imprezy koncerty
 
kontakt - imprezy
imprezy wydarzenia

»  Kulturalne
»  Rozrywkowe
»  Biznesowe
»  Targowe
»  Sportowe
»  Dla dzieci
»  Koncerty
»  Wystawy
»  Spektakle
»  Pokazy
»  Kabarety
»  Klubowe


imprezy w miastach

»  Warszawa
»  Kraków
»  Wrocław
»  Poznań


»  dodaj imprezy
 
 

Wenus w kąpieli na Astro-Festiwalu

Przeczytany: 1743 razy
Dodany: 2013-05-22 11:57:08
Aktualizowano: 2013-05-22 11:59:41

15 czerwca 2013 w Złejwsi Wielkiej wszyscy sięgniemy gwiazd oraz podejrzymy Wenus w kąpieli słonecznej w ramach drugiej edycji Astro-Festiwalu. Gościem honorowym będzie gen. Mirosław Hermaszewski, pierwszy polski kosmonauta, jedyny Polak, któremu udało się odbyć lot w przestrzeń kosmiczną.

Astrofestiwal to również okazja, aby zgromadzić w jednym miejscu wielu pasjonatów kosmosu i miłośników astronomii - zarówno tych dużych, jak i najmłodszych. Na uczestników czeka mnóstwo kosmicznych atrakcji – m.in. prezentacja instrumentów astronomicznych z czasów Mikołaja Kopernika, astro-sztafeta, podróż do gwiazd symulatorem lotów, młyn wiedzy (eksperymenty dla młodych widzów), Astro-Arena (mobilne mini-obserwatorium astronomiczne) i wiele innych. Dla dzieci i rodzin przygotowano gry i zabawy, konkurs plastyczny oraz spotkanie z popularnymi bohaterami „Gwiezdnych wojen” (akademia Jedi).

Tuż przed zachodem słońca w Złejwsi Wielkiej odbędzie się próba pobicia rekordu wszechświata w obserwacji nieba poprzez zgromadzenie na jak najmniejszej powierzchni, jak największej liczby teleskopów. Oprócz wspólnego zdjęcia uczestników, główną atrakcją tej części festiwalu będzie podglądanie planety Wenus na tle wieczornej zorzy.

W słowno-muzyczną podróż przez Układ Słoneczny zabierze uczestników Przemysław Rudź. Artysta zagra muzykę ilustracyjną, a występowi towarzyszyć będą wizualizacje, gra świateł oraz pokaz walki na miecze świetlne. Jednocześnie dla chętnych odbywać się będą obserwacje astronomiczne w plenerze i pod kopułą astrobazy.

Astrofestiwal organizowany jest przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotra Całbeckiego oraz Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną.

------------------------------

Projekt Astro-baz, których przedsmak podczas Astro-Festiwalu będzie stanowić Astro-Arena, to sieć 14 mini obserwatoriów rozstawionych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Każda z baz przedsięwzięcia wyposażona jest w teleskop oraz pracownię komputerową, umożliwiającą porównanie wyników obserwacji. Projekt ten jest unikatowy nie tylko na skalę Polski, ale także Europy – w żadnym innym kraju na tak małej powierzchni nie działa tak wiele obserwatoriów, dostępnych dla wszystkich zainteresowanych tajnikami gwiazd, planet i Układu Słonecznego.

PR

LA

 

Wysłane 2013-05-22 11:57:08 przez M-S-M
festiwal Zławieś Wielka Wenus w kąpieli słonecznej Astrofestiwal Astro-Festiwal
Artykuły powiązane z powyższym
Festiwal filmu komediowego poświęcony pamięci znakomitego polskiego reżysera Stanisława Barei. Jak co roku widzowie obejrzą kilkadziesiąt niezależnych i śmiesznych filmów komediowych zgłoszonych do konkursu.
11 sierpnia zakończyła się druga edycja „Sensacyjnego Lata Filmów” w Kołobrzegu. Uroczystej Gali Zamknięcia Festiwalu towarzyszył recital Magdaleny Kumorek. Podczas 4-dniowego Festiwalu widzowie mieli okazję obejrzeć najnowsze polskie i europejskie produkcje, kultowe polskie komedie sensacyjne oraz telewizyjne serie. Nie zabrakło również ciekawych spotkań z aktorami i twórcami, Nocnego Maratonu Filmowego na kołobrzeskiej Plaży Centralnej, a także uroczystego wręczenia nagród filmowych.
III Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza
  STRONA GŁÓWNA | KALENDARIUM IMPREZ | IMPREZY - wszystkie |DODAJ IMPREZY |KONTAKT | ARTYKUŁY


Szkolenia, kursy, ciekawe artykuły na temat szkoleń
Aktualne imprezy wydarzenia kalendarium imprez - koncerty kabarety organizowane. Warszawa Kraków Poznań Gdańsk Łódź Organizowane imprezy w 2008 roku oraz 2009. Najlepsze najciekawsze imprezy w Polsce i nie tylko. Imprezy w każdym terminie grudzień styczeń luty. Imprezy, muzyka, koncerty, clubbing, dyskoteki, puby, festiwale, wiadomości, recenzje aktualności zapowiedzi i relacje z imprez, koncertów i wydarzeń kulturalnych rozrywkowych imprezowe info.