Aktulane imprezy wydarzenia, kalendarium imprez koncertów wydarzeń rozrywkowych kulturalnych ale również biznesowych.
 
imprezy   dopisz impreze
   imprezy koncerty
 
kontakt - imprezy
imprezy wydarzenia

»  Kulturalne
»  Rozrywkowe
»  Biznesowe
»  Targowe
»  Sportowe
»  Dla dzieci
»  Koncerty
»  Wystawy
»  Spektakle
»  Pokazy
»  Kabarety
»  Klubowe


imprezy w miastach

»  Warszawa
»  Kraków
»  Wrocław
»  Poznań


»  dodaj imprezy
 
 

Podsumowanie II Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego

Przeczytany: 5819 razy
Dodany: 2013-08-14 13:16:43
Aktualizowano: 2013-08-14 13:17:53

11 sierpnia zakończyła się druga edycja „Sensacyjnego Lata Filmów” w Kołobrzegu. Uroczystej Gali Zamknięcia Festiwalu towarzyszył recital Magdaleny Kumorek. Podczas 4-dniowego Festiwalu widzowie mieli okazję obejrzeć najnowsze polskie i europejskie produkcje, kultowe polskie komedie sensacyjne oraz telewizyjne serie. Nie zabrakło również ciekawych spotkań z aktorami i twórcami, Nocnego Maratonu Filmowego na kołobrzeskiej Plaży Centralnej, a także uroczystego wręczenia nagród filmowych.

Laureatem Kołobrzeskiej Nagrody Filmowej „Latarnik” został reżyser Ryszard Bugajski za umiejętne łączenie sprawności warsztatowej realizowanych filmów z ambicjami kina artystycznego, a jednocześnie produkcje trafiające do szerokiej publiczności. Podczas tegorocznej edycji wręczono także 2 nagrody „Ikona Polskiego Kina” – otrzymali ją Grażyna Szapołowska, znana m.in. z prezentowanego podczas Festiwalu filmu „Medium” i Janusz Gajos, którego kreacje podziwialiśmy m.in. w filmie „Układ zamknięty” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego.

W trakcie Festiwalu wyświetlono blisko 30 filmów, m.in. "Drogówka" Wojciecha Smarzowskiego, "Układ zamknięty" Ryszarda Bugajskiego, "Sęp" Eugeniusza Korina i "Trzy siostry T" Macieja Kowalewskiego. Wśród produkcji sensacyjnego kina europejskiego znalazły się m.in. duńskie "Porwanie" Tobiasa Lindholma, islandzki film "Black’s game" w reżyserii Oskara Thora Axelssona, niepokazywany w Polsce niemiecki film akcji, wyreżyserowany przez znanego aktora Tila Schweigera "Anioł Stróż" oraz tegoroczny czeski kandydat do Oscara, rozgrywający się w latach 50-tych, thriller "W cieniu" Davida Ondricka. Zaprezentowany został także w całości pierwszy sezon serialu "Hannibal". Pokazy odbywały się w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu.

Projekcjom filmowym towarzyszyły liczne atrakcje: familijna gra plenerowa, konkurs strzelecki z Gwiazdami i pokaz charakteryzacji filmowej. W kameralnych salach Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu oraz na malowniczym tarasie Hotelu Marine***** można było porozmawiać z obecnymi na Festiwalu aktorami i twórcami. Podczas Festiwalu odbyła się promocja książki Grażyny Szapołowskiej „Ścigając pamięć” i tradycyjnie już Nocny Maraton Filmowy na kołobrzeskiej Plaży Centralnej.

 

Goście Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego

Fot. M. Iwanicka/V-film

ołobrzeski Festiwal Filmowy odwiedziły znakomite postacie polskiego kina – Grażyna Szapołowska, Janusz Gajos, Ryszard Bugajski, Janusz Kondratiuk, Wojciech Wójcik, Eugeniusz Korin, Zbigniew Buczkowski, Ewa Szykulska, Maria Mamona, Magdalena Kumorek, Marek Włodarczyk, Robert Gonera, Maciej Kowalewski, Piotr Sobociński, Beata Matuszczak i Paweł Łuczyc - Wyhowski. Gwiazdy ugościł luksusowy Marine Hotel*****, który stał się także gospodarzem „Spotkań z Gwiazdami”. Festiwalowe wydarzenia prowadził Tomasz Raczek - współtwórca programu Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego i inicjator Nocnego Maratonu Filmowego.

Kołobrzeski Festiwal Filmowy to wydarzenie, którego współorganizatorem jest miasto Kołobrzeg i Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu. Producentem Festiwalu jest firma V-Film, a rolę wiodącego partnera ponownie objął Marine Hotel*****. Jak podkreśla producent Festiwalu, Andrzej Stachecki – „Jesteśmy dumni z możliwości ponownego spotkania w Kołobrzegu. W tym roku pokazaliśmy polskie i europejskie sensacyjne kino, z dozą uśmiechu w postaci kultowych komedii i wspomnień ze znanych seriali. Gościliśmy wybitnych twórców polskiego kina oraz przedstawicieli europejskich organizacji filmowych. Docierały do nas miłe głosy aprobaty ze strony widzów – to dla nas bardzo ważne i mamy nadzieję, że Kołobrzeski Festiwal Filmowy na stałe zagości w kalendarzu filmowych wydarzeń”.

Wysłane 2013-08-14 13:16:43 przez M-S-M
Kołobrzeski Festiwal Filmowy imprezy nad morzem Kołobrzeg festiwal filmowy filmy w Kołobrzegu
Artykuły powiązane z powyższym
Narodowy Dzień Sportu dla każdego
Wysłano 2013-10-09 08:43:31
W sobotę 26 października br. odbędzie się pierwsza edycja ogólnopolskiego projektu popularyzującego aktywność sportową wśród Polaków, pod nazwą Narodowy Dzień Sportu. Ideą organizowanej we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w wielu dyscyplinach sportowych. Projekt skierowany jest zarówno do uprawiających już sport rekreacyjnie, jak i tych, którzy dopiero planują rozpoczęcie treningów. Część szkoleń poprowadzą wybitni polscy sportowcy, z mistrzami olimpijskimi i świata na czele. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsze zarejestrowanie się na trening w wybranym klubie poprzez stronę www.narodowydziensportu.pl
III Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza
W dniach 19 – 21 lipca w Czeremsze odbędzie się XVIII Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza”. Spółka „Koleje Mazowieckie – KM”, partner imprezy, przygotowała specjalny bezpłatny pociąg do Czeremchy.
  STRONA GŁÓWNA | KALENDARIUM IMPREZ | IMPREZY - wszystkie |DODAJ IMPREZY |KONTAKT | ARTYKUŁY


Szkolenia, kursy, ciekawe artykuły na temat szkoleń
Aktualne imprezy wydarzenia kalendarium imprez - koncerty kabarety organizowane. Warszawa Kraków Poznań Gdańsk Łódź Organizowane imprezy w 2008 roku oraz 2009. Najlepsze najciekawsze imprezy w Polsce i nie tylko. Imprezy w każdym terminie grudzień styczeń luty. Imprezy, muzyka, koncerty, clubbing, dyskoteki, puby, festiwale, wiadomości, recenzje aktualności zapowiedzi i relacje z imprez, koncertów i wydarzeń kulturalnych rozrywkowych imprezowe info.