Aktulane imprezy wydarzenia, kalendarium imprez koncertów wydarzeń rozrywkowych kulturalnych ale również biznesowych.
 
imprezy   dopisz impreze
   imprezy koncerty
 
kontakt - imprezy
imprezy wydarzenia

»  Kulturalne
»  Rozrywkowe
»  Biznesowe
»  Targowe
»  Sportowe
»  Dla dzieci
»  Koncerty
»  Wystawy
»  Spektakle
»  Pokazy
»  Kabarety
»  Klubowe


imprezy w miastach

»  Warszawa
»  Kraków
»  Wrocław
»  Poznań


»  dodaj imprezy
 
 

Ochrona i bezpieczeństwo imprez

Przeczytany: 2406 razy
Dodany: 2012-02-20 13:28:58
Aktualizowano: 2012-02-20 13:33:14

Ochrona i bezpieczeństwo imprez to temat, który od wielu lat nie traci na aktualności. Podczas wydarzeń muzycznych czy sportowych, w których udział bierze kilkanaście tysięcy ludzi, bezpieczeństwo jest sprawą kluczową. Często mała iskierka może być przyczyną wielkiego pożaru.

Zadaniem każdego organizatora jest zabezpieczenie bezpieczeństwa uczestnikom imprezy, zarówno ochrony, jak i służb medycznych. Niestety w mediach nie brakuje doniesień o tragicznych wypadkach podczas wielkich imprez. Tak było choćby w 2010 roku w Duisburgu, na słynnej Love Parade - kilkanaście osób zginęło w strasznych okolicznościach, wielu zostało rannych. To jednocześnie był koniec jednego z najbardziej rozpoznawalnych festiwali muzycznych na świecie. To smutny dowód na to, że niespełnienie wymogów bezpieczeństwa może skończyć się tragicznie.

W Polsce do niezbyt ciekawych wydarzeń doszło na stadionie w Bydgoszczy podczas finału Pucharu Polski, pomiędzy Legią Warszawa i Lechem Poznań. Był to mecz podwyższonego ryzyka, który odbył się na niezbyt nowoczesnym stadionie. Po 120 minutach spotkania, kiedy o końcowym wyniku decydowały rzuty karne, policja i ochrona mogła tylko przyglądać się zamieszkom na trybunach i płycie boiska. Wydarzenia z Bydgoszczy odbiły się szerokim echem w mediach i prasie, jednak to, co stało się w Egipcie podczas meczu w Port-Said, określane jest jako jedna z największych tragedii w historii sportu. Na trybunach stadionu zasiedli zarówno normalni kibice, jak i ludzie uzbrojeni w noże czy maczety. Śmierć poniosło około 70 osób. W kraju, w którym sytuacja polityczna jest bardzo niestabilna, takie zawody nie powinny nawet się odbyć. Tymczasem do meczu doszło, a brak odpowiednich zabezpieczeń przyniósł tragiczne skutki.

To wydarzenia, które miały miejsce w nieodległej przeszłości – to pokazuje, jak ważna jest ochrona i bezpieczeństwo imprez. Niestety, jeśli organizatorzy imprez będą zaniedbywać tę kwestię, narażą siebie i uczestników na olbrzymie niebezpieczeństwo.

KJ

Wysłane 2012-02-20 13:28:58 przez M-S-M
agencje ochrony ochrona zawody sportowe koncerty festiwale imprezy masowe ochrona i bezpieczeństwo imprez imprezy
Artykuły powiązane z powyższym
Adam Rzepecki
Wysłano 2013-11-25 10:12:11
Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza na wernisaż wystawy Adam Rzepecki "PREFERUJĘ BARDZIEJ ZRZUTĘ NIŻ KULTURĘ".
Narodowy Dzień Sportu dla każdego
Wysłano 2013-10-09 08:43:31
W sobotę 26 października br. odbędzie się pierwsza edycja ogólnopolskiego projektu popularyzującego aktywność sportową wśród Polaków, pod nazwą Narodowy Dzień Sportu. Ideą organizowanej we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w wielu dyscyplinach sportowych. Projekt skierowany jest zarówno do uprawiających już sport rekreacyjnie, jak i tych, którzy dopiero planują rozpoczęcie treningów. Część szkoleń poprowadzą wybitni polscy sportowcy, z mistrzami olimpijskimi i świata na czele. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsze zarejestrowanie się na trening w wybranym klubie poprzez stronę www.narodowydziensportu.pl
11 sierpnia zakończyła się druga edycja „Sensacyjnego Lata Filmów” w Kołobrzegu. Uroczystej Gali Zamknięcia Festiwalu towarzyszył recital Magdaleny Kumorek. Podczas 4-dniowego Festiwalu widzowie mieli okazję obejrzeć najnowsze polskie i europejskie produkcje, kultowe polskie komedie sensacyjne oraz telewizyjne serie. Nie zabrakło również ciekawych spotkań z aktorami i twórcami, Nocnego Maratonu Filmowego na kołobrzeskiej Plaży Centralnej, a także uroczystego wręczenia nagród filmowych.
  STRONA GŁÓWNA | KALENDARIUM IMPREZ | IMPREZY - wszystkie |DODAJ IMPREZY |KONTAKT | ARTYKUŁY


Szkolenia, kursy, ciekawe artykuły na temat szkoleń
Aktualne imprezy wydarzenia kalendarium imprez - koncerty kabarety organizowane. Warszawa Kraków Poznań Gdańsk Łódź Organizowane imprezy w 2008 roku oraz 2009. Najlepsze najciekawsze imprezy w Polsce i nie tylko. Imprezy w każdym terminie grudzień styczeń luty. Imprezy, muzyka, koncerty, clubbing, dyskoteki, puby, festiwale, wiadomości, recenzje aktualności zapowiedzi i relacje z imprez, koncertów i wydarzeń kulturalnych rozrywkowych imprezowe info.