Aktulane imprezy wydarzenia, kalendarium imprez koncertów wydarzeń rozrywkowych kulturalnych ale również biznesowych.
 
imprezy   dopisz impreze
   imprezy koncerty
 
kontakt - imprezy
imprezy wydarzenia

»  Kulturalne
»  Rozrywkowe
»  Biznesowe
»  Targowe
»  Sportowe
»  Dla dzieci
»  Koncerty
»  Wystawy
»  Spektakle
»  Pokazy
»  Kabarety
»  Klubowe


imprezy w miastach

»  Warszawa
»  Kraków
»  Wrocław
»  Poznań


»  dodaj imprezy
 
 

Niech Cię ogarnie ETNOmania!

Przeczytany: 1472 razy
Dodany: 2013-06-21 12:58:24
Aktualizowano: 2013-06-21 13:04:12

Serdecznie zapraszamy na największe w tym roku spotkanie na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła Małopolski – Festiwal ETNOmania, który już po raz trzeci odbędzie się w gościnnych progach Skansenu – Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie (40 km od Krakowa, w stronę Oświęcimia). Tym razem spotkamy się w niedzielę, 21 lipca.

Festiwal ETNOmania to wspaniała gratka dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć, jak tradycja odnajduje się we współczesności i w czym się obecnie przejawia. Organizatorzy przygotowali dla gości imprezy całodzienne warsztaty, targi, pokazy, koncerty i inne folkowe atrakcje.


W programie znalazło się sześć stref tematycznych:

  • Rzemiosła (warsztaty i pokazy, m.in. kołodziejstwo, ikonopisarstwo, zabawkarstwo, bednarstwo, zielarstwo, pieczenie prołziaków, tkactwo, kowalstwo);

  • Folkdizajnu (twórczo przetworzona tradycja na stoiskach młodych projektantów, kreatywne etnowarsztaty, pokaz mody inspirowanej folkiem i etnoinstalacje);

  • Eko (ekoprodukty oraz warsztaty recyclingowe);

  • Muzyki (koncerty zespołów Future Folk i Kapela z Orliczka, pokaz i warsztaty tradycyjnych instrumentów, tańce ludowe);

  • Dzieci (program artystyczno-ekologiczny, gry, zabawy);

  • Relaksu (kuchnia tradycyjna i wegetariańska, konkursy, ,,piknikowanie”).

Skansen to nie tylko malowniczo rozciągający się krajobraz i szereg zabytkowych chałup, lecz także miejsce, w którym nauczycie się technik rzemieślniczych przy wtórze muzyki folkowej. Będzie twórczo, aktywnie, kolorowo, i mali, i ci trochę więksi, na pewno znajdą coś dla siebie, a efekty swojej pracy będzie można zabrać do domu.

Zapraszamy na rodzinny weekend do Wygiełzowa!

Więcej informacji na:

www.ETNOmania.pl

www.SzlakRzemiosla.pl

www.facebook.com/szlak.tradycyjnego.rzemiosla

Festiwal ETNOmania

21 lipca 2013 r, godz. 11.00 – 19.00

Skansen w Wygiełzowie (ul. Podzamcze 1, 32-551 Wygiełzów)

Bilety – wszystkie atrakcje Festiwalu bezpłatne, obowiązuje bilet wstępu do skansenu

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.


PR
LA

Wysłane 2013-06-21 12:58:24 przez M-S-M
event Wygiełzów impreza ETNOmania festiwal Festiwal ETNOmania
Artykuły powiązane z powyższym
Otwarcie wystawy - Ja pójdę górą...
Wysłano 2013-10-23 11:56:01
Anna Wende-Surmiak Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem oraz Anna Delimat serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt.: Ja pójdę górą...
Festiwal filmu komediowego poświęcony pamięci znakomitego polskiego reżysera Stanisława Barei. Jak co roku widzowie obejrzą kilkadziesiąt niezależnych i śmiesznych filmów komediowych zgłoszonych do konkursu.
11 sierpnia zakończyła się druga edycja „Sensacyjnego Lata Filmów” w Kołobrzegu. Uroczystej Gali Zamknięcia Festiwalu towarzyszył recital Magdaleny Kumorek. Podczas 4-dniowego Festiwalu widzowie mieli okazję obejrzeć najnowsze polskie i europejskie produkcje, kultowe polskie komedie sensacyjne oraz telewizyjne serie. Nie zabrakło również ciekawych spotkań z aktorami i twórcami, Nocnego Maratonu Filmowego na kołobrzeskiej Plaży Centralnej, a także uroczystego wręczenia nagród filmowych.
  STRONA GŁÓWNA | KALENDARIUM IMPREZ | IMPREZY - wszystkie |DODAJ IMPREZY |KONTAKT | ARTYKUŁY


Szkolenia, kursy, ciekawe artykuły na temat szkoleń
Aktualne imprezy wydarzenia kalendarium imprez - koncerty kabarety organizowane. Warszawa Kraków Poznań Gdańsk Łódź Organizowane imprezy w 2008 roku oraz 2009. Najlepsze najciekawsze imprezy w Polsce i nie tylko. Imprezy w każdym terminie grudzień styczeń luty. Imprezy, muzyka, koncerty, clubbing, dyskoteki, puby, festiwale, wiadomości, recenzje aktualności zapowiedzi i relacje z imprez, koncertów i wydarzeń kulturalnych rozrywkowych imprezowe info.