Aktulane imprezy wydarzenia, kalendarium imprez koncertów wydarzeń rozrywkowych kulturalnych ale również biznesowych.
 
imprezy   dopisz impreze
   imprezy koncerty
 
kontakt - imprezy
imprezy wydarzenia

»  Kulturalne
»  Rozrywkowe
»  Biznesowe
»  Targowe
»  Sportowe
»  Dla dzieci
»  Koncerty
»  Wystawy
»  Spektakle
»  Pokazy
»  Kabarety
»  Klubowe


imprezy w miastach

»  Warszawa
»  Kraków
»  Wrocław
»  Poznań


»  dodaj imprezy
 
 

Kołobrzeski Festiwal Filmowy – nad Bałtyk nadciągają sensacje!

Przeczytany: 1301 razy
Dodany: 2012-06-04 13:46:01
Aktualizowano: 2012-06-04 13:46:44

I edycja Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego organizowanego pod hasłem „Sensacyjne Lato Filmów” odbędzie się w dniach 9-12 sierpnia br. Jego organizatorzy już teraz ujawniają szczegóły festiwalowego programu.

Główną część programu Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego stanowić będą najlepsze polskie filmy sensacyjne, wchodzące w skład ogłoszonego pod koniec kwietnia plebiscytu. To właśnie widzowie zadecydują, który film wyświetlony zostanie podczas uroczystej Gali Otwarcia Festiwalu, a także które produkcje wypełnią kolejne dni projekcji. Obecnie w rankingu pierwszą trójkę zajmują „Psy” Władysława Pasikowskiego, „Wielki Szu” Stanisława Chęcinskiego oraz „Pitbull” Patrica Vegi. Na wysokich pozycjach znajdują się jednak także nieco starsze tytuły, jak np. „Morderca zostawia ślad” Aleksandra Ścibora-Rylskiego czy „Prawo i pięść” Jerzego Hoffmana i Edwarda Skórzewskiego. Plebiscyt na najlepszy polski film sensacyjny trwa do 30 czerwca, a głosować można zarówno na stronie www.sensacyjnelato.pl jak i na Facebooku, na profilu Sensacyjne Lato Filmów.

Oprócz filmów, biorących udział w plebiscycie na Kołobrzeskim Festiwalu Filmowym zobaczyć będzie można produkcje z udziałem Stanisława Mikulskiego, w tym także te dla młodszej widowni, czyli realizację Huberta Drapelli pt. „Samochodzik i Templariusze”. Co więcej, organizatorzy Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego chcą przypomnieć produkcje Wojciecha Wójcika, specjalisty od kina sensacyjnego. Ciekawym punktem programu będzie także Nocny Maraton Filmowy, podczas którego wyświetlone zostaną filmy z niezwykle ciekawego w ostatnich latach kina skandynawskiego. Maraton ten odbędzie się na kołobrzeskiej plaży, a już teraz wiadomo, że będzie na nim można zobaczyć m.in. „Babycall” w reżyserii Pala Sleatune’a, w którym to główną rolę gra Noomi Rapace.

I edycja Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego to 4-dniowe projekcje najlepszych polskich i skandynawskich filmów sensacyjnych. Współautorem programu Festiwalu jest krytyk filmowy, Tomasz Raczek. Połączenie wspaniałych walorów miasta Kołobrzeg z ambitnym sensacyjnym kinem zwiastuje niezapomniane emocje nad polskim zachodnim wybrzeżem.

Wysłane 2012-06-04 13:46:01 przez M-S-M
Sensacyjne Lato Filmów Kołobrzeg Imprezy nad morzem filmy festiwal
Artykuły powiązane z powyższym
Festiwal filmu komediowego poświęcony pamięci znakomitego polskiego reżysera Stanisława Barei. Jak co roku widzowie obejrzą kilkadziesiąt niezależnych i śmiesznych filmów komediowych zgłoszonych do konkursu.
11 sierpnia zakończyła się druga edycja „Sensacyjnego Lata Filmów” w Kołobrzegu. Uroczystej Gali Zamknięcia Festiwalu towarzyszył recital Magdaleny Kumorek. Podczas 4-dniowego Festiwalu widzowie mieli okazję obejrzeć najnowsze polskie i europejskie produkcje, kultowe polskie komedie sensacyjne oraz telewizyjne serie. Nie zabrakło również ciekawych spotkań z aktorami i twórcami, Nocnego Maratonu Filmowego na kołobrzeskiej Plaży Centralnej, a także uroczystego wręczenia nagród filmowych.
III Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza
  STRONA GŁÓWNA | KALENDARIUM IMPREZ | IMPREZY - wszystkie |DODAJ IMPREZY |KONTAKT | ARTYKUŁY


Szkolenia, kursy, ciekawe artykuły na temat szkoleń
Aktualne imprezy wydarzenia kalendarium imprez - koncerty kabarety organizowane. Warszawa Kraków Poznań Gdańsk Łódź Organizowane imprezy w 2008 roku oraz 2009. Najlepsze najciekawsze imprezy w Polsce i nie tylko. Imprezy w każdym terminie grudzień styczeń luty. Imprezy, muzyka, koncerty, clubbing, dyskoteki, puby, festiwale, wiadomości, recenzje aktualności zapowiedzi i relacje z imprez, koncertów i wydarzeń kulturalnych rozrywkowych imprezowe info.