Aktulane imprezy wydarzenia, kalendarium imprez koncertów wydarzeń rozrywkowych kulturalnych ale również biznesowych.
 
imprezy   dopisz impreze
   imprezy koncerty
 
kontakt - imprezy
imprezy wydarzenia

»  Kulturalne
»  Rozrywkowe
»  Biznesowe
»  Targowe
»  Sportowe
»  Dla dzieci
»  Koncerty
»  Wystawy
»  Spektakle
»  Pokazy
»  Kabarety
»  Klubowe


imprezy w miastach

»  Warszawa
»  Kraków
»  Wrocław
»  Poznań


»  dodaj imprezy
 
 

„Pan Harold” – nowa premiera Klancyka na Chłodnej, 5 października, godz. 20.00

Przeczytany: 1930 razy
Dodany: 2012-09-18 15:00:00
Aktualizowano: 2012-09-18 15:05:49

5 października o godzinie 20.00 w Klubie Komediowym Chłodna, Klancyk zaprezentuje premierę pt. „Pan Harold” - własną wersję najbardziej popularnego na świecie formatu długiej formy improwizowanej.

Podobnie jak w jazzie muzycy wyrażają siebie interpretując standardy, tak w świecie Impro teatry prezentują swój styl i wizję improwizowania poprzez inscenizowanie "Harolda". Klancyk jako pierwszy w Polsce sięga po ten najważniejszy format i zamierza napełnić go charakterystycznym dla siebie abstrakcyjnym poczuciem humoru, dużą ilością atmosfery bliżej nieokreślonej dziwaczności oraz niedorzecznościami spod znaku Kupały, nutrii i innych śmiesznych wyrazów.

Miejsce: Klub Komediowy Chłodna, Chłodna 25, Warszawa

Rezerwacja biletów: komedia@chlodna25.pl lub tel. 601610085

Facebook: http://www.facebook.com/KlubKomediowyChlodna

Teatr improwizowany Klancyk jest prekursorem warszawskiej teatralnej formy, polegającej na zespołowym budowaniu spektakli bez scenariusza, na bazie sugestii publiczności. Improwizacja przyjmuje różne formy – od spektakli skeczowych po długie dramatyczne przedstawienia. Cechą wspólną jest współpraca p:rzynajmniej dwóch aktorów oraz tworzenie fabuły na bieżąco. Ten rodzaj teatralnego jazzu jest popularny na całym świecie, a w Polsce stanowił pierwszy objaw nowej kultury klubowego performance’u, który zapoczątkował Klancyk. Przejawia się w występach grup impro, warsztatach i dżemach improwizacji. Jest bezpośredni, opierający się na kontakcie z publicznością, rozładowujący i śmieszny. Klancyk jest teatrem o największej ilości premier improwizowanych (siedem), a także uczestniczył w polskich festiwalach improwizacji (Gdańsk, Kraków, Konstancin) i występowałw klubach w całej Polsce. Agnieszka Drotkiewicz w „Wysokich Obcasach” powiedziała kiedyś „Klancyk to polska Mała Brytania”. I tego się trzymajmy!

Ostatnie miesiące Klancyka i podróż do Stanów Zjednoczonych

W ostatnich miesiącach Teatr Klancyk przeżywał swój najlepszy czas. Grad sukcesów zwieńczony został wyjazdem do Chicago – miasta będącego stolicą światowej improwizacji. Teatry iO i Second City, to miejsce w którym pierwsze kroki stawiali tacy aktorzy jak Bill Murray, John Belushi, Robin Williams, Mike Myers lub ostatnio nagradzana gwiazda serialu Rockefeler Plaza Tina Fey. Właśnie z instruktorami z tych instytucji aktorzy Klancyka mieli okazję współpracować przez pięć tygodni intensywnych warsztatów, których finalny efekt zaprezentują w czasie październikowej premiery w klubie komediowym Chłodna. Wyjazd zaowocował nie tylko rozwojem grupy, ale również kontaktem z najlepszymi improwizatorami z całego świata (w warsztatach brało udział 125 aktorów z czterech kontynentów) oraz poznaniem największego komediowego środowiska na świecie (5 teatrów improwizowanych, ok. 20 spektakli dziennie, kilkanaście klubów komediowych, prezentujących improwizacje, stand up comedy, komedię skeczową, burleskę, wieczory opowiadania historii). Wyjazd do Chicago był też źródłem inspiracji dla ostatecznego kształtowania się Klubu Komediowego Chłodna - miejsca w którym wszystkie formy nowatorskich działań scenicznych znajdzie swoje miejsce, inspirując się nawzajem i tworząc dobrą atmosferę do dalszych eksperymentów.

Wysłane 2012-09-18 15:00:00 przez M-S-M
Teatr improwizowany Klancyk Pan Harold imprezy Klub Komediowy Chłodna
Artykuły powiązane z powyższym
Adam Rzepecki
Wysłano 2013-11-25 10:12:11
Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza na wernisaż wystawy Adam Rzepecki "PREFERUJĘ BARDZIEJ ZRZUTĘ NIŻ KULTURĘ".
Narodowy Dzień Sportu dla każdego
Wysłano 2013-10-09 08:43:31
W sobotę 26 października br. odbędzie się pierwsza edycja ogólnopolskiego projektu popularyzującego aktywność sportową wśród Polaków, pod nazwą Narodowy Dzień Sportu. Ideą organizowanej we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w wielu dyscyplinach sportowych. Projekt skierowany jest zarówno do uprawiających już sport rekreacyjnie, jak i tych, którzy dopiero planują rozpoczęcie treningów. Część szkoleń poprowadzą wybitni polscy sportowcy, z mistrzami olimpijskimi i świata na czele. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsze zarejestrowanie się na trening w wybranym klubie poprzez stronę www.narodowydziensportu.pl
11 sierpnia zakończyła się druga edycja „Sensacyjnego Lata Filmów” w Kołobrzegu. Uroczystej Gali Zamknięcia Festiwalu towarzyszył recital Magdaleny Kumorek. Podczas 4-dniowego Festiwalu widzowie mieli okazję obejrzeć najnowsze polskie i europejskie produkcje, kultowe polskie komedie sensacyjne oraz telewizyjne serie. Nie zabrakło również ciekawych spotkań z aktorami i twórcami, Nocnego Maratonu Filmowego na kołobrzeskiej Plaży Centralnej, a także uroczystego wręczenia nagród filmowych.
  STRONA GŁÓWNA | KALENDARIUM IMPREZ | IMPREZY - wszystkie |DODAJ IMPREZY |KONTAKT | ARTYKUŁY


Szkolenia, kursy, ciekawe artykuły na temat szkoleń
Aktualne imprezy wydarzenia kalendarium imprez - koncerty kabarety organizowane. Warszawa Kraków Poznań Gdańsk Łódź Organizowane imprezy w 2008 roku oraz 2009. Najlepsze najciekawsze imprezy w Polsce i nie tylko. Imprezy w każdym terminie grudzień styczeń luty. Imprezy, muzyka, koncerty, clubbing, dyskoteki, puby, festiwale, wiadomości, recenzje aktualności zapowiedzi i relacje z imprez, koncertów i wydarzeń kulturalnych rozrywkowych imprezowe info.