Aktulane imprezy wydarzenia, kalendarium imprez koncertów wydarzeń rozrywkowych kulturalnych ale również biznesowych.
 
imprezy   dopisz impreze
   imprezy koncerty
 
kontakt - imprezy
imprezy wydarzenia

»  Kulturalne
»  Rozrywkowe
»  Biznesowe
»  Targowe
»  Sportowe
»  Dla dzieci
»  Koncerty
»  Wystawy
»  Spektakle
»  Pokazy
»  Kabarety
»  Klubowe


imprezy w miastach

»  Warszawa
»  Kraków
»  Wrocław
»  Poznań


»  dodaj imprezy
 
 

X Grand International Wushu Festival/Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu

Przeczytany: 1178 razy
Dodany: 2013-05-09 13:30:17
Aktualizowano: 2013-05-09 13:31:38

W dniach 25-26 maja 2013 r. w obiektach sportowych zespołu szkół nr 79  przy ul. Wiertniczej 26 w Warszawie odbędzie się X Grand International Wushu Festival oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu. Organizatorami turnieju są Urząd Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy oraz Polski Związek Wushu. Patronaty honorowe objęli Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Pan Xu Jian oraz Burmistrz dzielnicy Wilanów Pan Ludwik Rakowski.

X GIWF organizowany jest cyklicznie od 10 lat i jest największą imprezą Wushu w naszym kraju, znajdującą się w kalendarzu Międzynarodowej i Europejskiej Federacji Wushu. Weźmie w nim udział ponad 300 zawodników, wśród nich reprezentanci Polski - medaliści Mistrzostw Europy i Świata oraz zaproszone federacje z zagranicy. Podczas turnieju rozgrywane będą zawody w kategoriach seniorów i juniorów we wszystkich konkurencjach objętych programem zawodów rangi mistrzowskiej. Umożliwi to zapoznanie się ze wszystkimi stylami i systemami sportu Wushu, który kandyduje do programu letnich Igrzysk Olimpijskich od 2020 r.

Program zawodów obejmuje kilkadziesiąt konkurencji form i walk:

 1. Formy tradycyjne – układy technik pochodzące z tradycyjnych systemów
  Kung Fu/Wushu nauczanych w niezmienionej formie przez wiele wieków.

 2. Formy sportowe – układy technik oparte na systemach tradycyjnych wzbogacone
  o elementy akrobatyczne, wprowadzone do zawodów sportowych Wushu w XX w.

 3. Systemy wewnętrzne – m.in Tai Chi, formy mające na celu regulację oddychania, przepływu energii wewnętrznej, koncentracji. Ich techniki są wykorzystywane w realnej samoobronie oraz jako ćwiczenia zdrowotne.

 4. Walki Sanda – pełno kontaktowe walki na platformie Leithai (bez lin) zawierające techniki ręczne, nożne, podcięcia, obalenia, rzuty, wypchnięcia, ale bez walki w parterze.

Oprócz zawodów sportowych o tytuł Mistrza Polski organizatorzy przygotowali specjalne zajęcia pokazowe, dzięki którym będzie można sprawdzić się w poszczególnych konkurencjach.

Wschodnie sztuki walki są coraz popularniejsze w naszym kraju. Trenują je chętnie młodzi, którym zależy na samorealizacji poprzez sport. Jest to dla nich droga ku wzmacnianiu ciała i ducha poprzez łączenie treningu fizycznego i rozwoju psychofizycznego. Ogromna widowiskowość form sportowych, jak i szeroki wachlarz form tradycyjnych sprawia, że Wushu jest sportem, który mogą trenować osoby praktycznie w każdym wieku.

Trening chińskich sportów walki nie jest bowiem uwarunkowany wiekiem, sprawnością fizyczną, czy czynnikami zdrowotnymi. Różnorodność systemów pozwala na wybór przez ćwiczących takiej formy zajęć, która jest dostosowana do możliwości i spełnia ich oczekiwania.

Wszystkie osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z Wushu i zapoznać się z podstawowymi ćwiczeniami mogą uczestniczyć w pokazowych zajęciach podczas trwania zawodów. Będą one prowadzone w trzech grupach przez wykwalifikowanych instruktorów sportu Polskiego Związku Wushu:

 • Zajęcia dla dzieci – 25.05 (sobota) godz. 13-14; 26.05 (niedziela) godz. 12-13

 • Zajęcia dla kobiet z samoobrony – 25.05 (sobota) godz. 14-15; 26.05 (niedziela) godz. 13-14

 • Zajęcia dla dorosłych (Tai Chi) – 25.05 (sobota) godz. 15-16; 26.05 (niedziela) godz. 14-15

Chętnych do wzięcia udziału zapraszamy do rezerwacji miejsc mailowo: biuro@pzwushu.pl lub telefonicznie: (22) 628-90-84. Ilość miejsc ograniczona.

Pragniemy także poinformować, że zajęcia będą później kontynuowane podczas działania plaży Wilanów w okresie czerwiec – wrzesień. Informacje na ten temat będą umieszczane na stronie Urzędu Dzielnicy Wilanów.

Wysłane 2013-05-09 13:30:17 przez M-S-M
Warszawa Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu sporty walki X Grand International Wushu Festival Wilanów
Artykuły powiązane z powyższym
Brak pokrewnych artykułów
  STRONA GŁÓWNA | KALENDARIUM IMPREZ | IMPREZY - wszystkie |DODAJ IMPREZY |KONTAKT | ARTYKUŁY


Szkolenia, kursy, ciekawe artykuły na temat szkoleń
Aktualne imprezy wydarzenia kalendarium imprez - koncerty kabarety organizowane. Warszawa Kraków Poznań Gdańsk Łódź Organizowane imprezy w 2008 roku oraz 2009. Najlepsze najciekawsze imprezy w Polsce i nie tylko. Imprezy w każdym terminie grudzień styczeń luty. Imprezy, muzyka, koncerty, clubbing, dyskoteki, puby, festiwale, wiadomości, recenzje aktualności zapowiedzi i relacje z imprez, koncertów i wydarzeń kulturalnych rozrywkowych imprezowe info.