Aktulane imprezy wydarzenia, kalendarium imprez koncertów wydarzeń rozrywkowych kulturalnych ale również biznesowych.
 
imprezy   dopisz impreze
   imprezy koncerty
 
kontakt - imprezy
imprezy wydarzenia

»  Kulturalne
»  Rozrywkowe
»  Biznesowe
»  Targowe
»  Sportowe
»  Dla dzieci
»  Koncerty
»  Wystawy
»  Spektakle
»  Pokazy
»  Kabarety
»  Klubowe


imprezy w miastach

»  Warszawa
»  Kraków
»  Wrocław
»  Poznań


»  dodaj imprezy
 
 

Trzecia edycja plenerowego Kina Perła. Jeszcze więcej filmów, jeszcze więcej miast

Przeczytany: 1376 razy
Dodany: 2013-07-08 13:32:50
Aktualizowano: 2013-07-08 13:35:07

Wyjątkowe filmy, od Kevina Smitha, przez Romana Polańskiego i Quentina Tarantino, po Kim Ki-duka i etiudy łódzkiej Szkoły Filmowej. Imprezowa atmosfera wśród przyjaciół. Before i after parties. Otwarta przestrzeń, a przede wszystkim najlepsza rozrywka i dobre kino. To wszystko czeka gości tegorocznej edycji plenerowego Kina Perła.

W siedmiu miastach Polski startuje plenerowe nocne Kino Perła. Przez 13 tygodni, 5 dni w tygodniu, od środy do niedzieli wyświetlane będą filmowe hity. Projekcje o godzinie 21.00. Na wszystkie seanse wstęp wolny.

Wystartowaliśmy dwa lata temu, organizując letnie kino w Lublinie i Zwierzyńcu pod nazwą Kino Perła. Zmotywowani i podekscytowani sukcesem, który przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, w kolejnym roku wkroczyliśmy z naszym pomysłem także do Warszawy. Zgromadziliśmy przed nasze ekrany tysiące pozytywnie zakręconych ludzi. Mamy nadzieję, że uda nam się powtórzyć to osiągnięcie także w miastach, do których zawitaliśmy po raz pierwszy, tj. w Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy i Kazimierzu Dolnym opowiada o inicjatywnie organizatorka i pomysłodawczyni Izabella Budryn.

Nasza idea spodobała się mieszkańcom miast, w których działamy, porwaliśmy zarówno młodych ludzi, szukających alternatywnej i darmowej rozrywki, jak i wytrawnych koneserów dobrego kina. W tym roku chcemy zrobić jeszcze więcej, dlatego zaangażowaliśmy zespół osób, które pracowały nad repertuarem i oprawą. Dzięki temu otrzymaliśmy pozytywną mieszankę, która nikogo nie pozostawi obojętnym. Jedni nas polubią, inni znienawidzą – dodaje.

W tym roku Kino Perła wystartuje w: Lublinie, Zwierzyńcu, Kazimierzu Dolnym, Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy i dwóch lokalizacjach w Warszawie.

Każdy z dwunastu tygodni podzielony będzie na pokazy tematyczne: w środy – „Filmy łódzkiej Szkoły Filmowej”, w czwartki – „Mocne Kino”, w piątki – „Comedy Friday”, w soboty „Sobotni KremDelaKrem”, w niedziele – „Straszne Historie by Derrick Ogrodny”.

W środy emitowane będą etiudy i filmy krótkometrażowe studentów i absolwentów łódzkiej Szkoły Filmowej. Będzie to okazja, by poznać twórczość filmową młodego pokolenia. W tym roku najsłynniejsza szkoła filmowa w Polsce obchodzi 65. urodziny. W czwartki emitowane będą filmy odważne, kontrowersyjne, dla ludzi o mocnych nerwach, o ludziach z mocnymi nerwami. Piątki poświęcone będą komediom (od czeskich i hiszpańskich komedii po polskie klasyki). W soboty emitowane będą wyjątkowe filmy oraz klasyki z lat 30, 40 czy 50 (jak Metropolis czy Obywatel Kane). Niedziele dedykowane będą koneserom horrorów i dreszczowców, wybranych przez Derricka Ogrodny’ego, a pokazy poprzedzone będą osobliwymi wykładami Derricka na temat horroru.

Kino Perła to nie tylko dobre filmy, ale także wiele wydarzeń towarzyszących, w tym koncerty, performensy, występy DJskie i clubbing.

Organizatorem Kina Perła jest Fundacja ArtLink, a głównym sponsorem PERŁA Browary Lubelskie.

Lokalizacje Kina Perła:

Lublin – Stary Browar przy ulicy Bernardyńskiej 15

Warszawa-Śródmieście – patio zabytkowej kamienicy przy Klubie Utopia przy Kredytowej 9

Warszawa-Powiśle – klub Niedorzeczni 500od1500 przy ulicy Wioślarskiej 12

Kraków – Klub Literki przy Berka Joselewicza 21

Zwierzyniec – zabytkowy Browar w Zwierzyńcu przy ulicy Browarnej 7

Kazimierz Dolny – ogrody Kamienicy Celejowskiej (Muzeum Nadwiślańskie)

Łódź – OFF Piotrkowska, podwórko klubów DOM i Spaleni Słońcem, przy ulicy Piotrkowskiej 138/140

Bydgoszcz – plac przed Domem Mody Drukarnia

Pokazy codziennie ok. 21.00.

Od 1 czerwca, do 1 września.

Na wszystkie projekcje wstęp wolny!

Aktualne informacje na stronie: www.facebook.com/kinoperla

PR
LA


 

Wysłane 2013-07-08 13:32:50 przez M-S-M
filmy Kina Perła kino film imprezy
Artykuły powiązane z powyższym
Adam Rzepecki
Wysłano 2013-11-25 10:12:11
Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza na wernisaż wystawy Adam Rzepecki "PREFERUJĘ BARDZIEJ ZRZUTĘ NIŻ KULTURĘ".
Narodowy Dzień Sportu dla każdego
Wysłano 2013-10-09 08:43:31
W sobotę 26 października br. odbędzie się pierwsza edycja ogólnopolskiego projektu popularyzującego aktywność sportową wśród Polaków, pod nazwą Narodowy Dzień Sportu. Ideą organizowanej we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w wielu dyscyplinach sportowych. Projekt skierowany jest zarówno do uprawiających już sport rekreacyjnie, jak i tych, którzy dopiero planują rozpoczęcie treningów. Część szkoleń poprowadzą wybitni polscy sportowcy, z mistrzami olimpijskimi i świata na czele. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsze zarejestrowanie się na trening w wybranym klubie poprzez stronę www.narodowydziensportu.pl
Festiwal filmu komediowego poświęcony pamięci znakomitego polskiego reżysera Stanisława Barei. Jak co roku widzowie obejrzą kilkadziesiąt niezależnych i śmiesznych filmów komediowych zgłoszonych do konkursu.
  STRONA GŁÓWNA | KALENDARIUM IMPREZ | IMPREZY - wszystkie |DODAJ IMPREZY |KONTAKT | ARTYKUŁY


Szkolenia, kursy, ciekawe artykuły na temat szkoleń
Aktualne imprezy wydarzenia kalendarium imprez - koncerty kabarety organizowane. Warszawa Kraków Poznań Gdańsk Łódź Organizowane imprezy w 2008 roku oraz 2009. Najlepsze najciekawsze imprezy w Polsce i nie tylko. Imprezy w każdym terminie grudzień styczeń luty. Imprezy, muzyka, koncerty, clubbing, dyskoteki, puby, festiwale, wiadomości, recenzje aktualności zapowiedzi i relacje z imprez, koncertów i wydarzeń kulturalnych rozrywkowych imprezowe info.