Aktulane imprezy wydarzenia, kalendarium imprez koncertów wydarzeń rozrywkowych kulturalnych ale również biznesowych.
 
imprezy   dopisz impreze
   imprezy koncerty
 
kontakt - imprezy
imprezy wydarzenia

»  Kulturalne
»  Rozrywkowe
»  Biznesowe
»  Targowe
»  Sportowe
»  Dla dzieci
»  Koncerty
»  Wystawy
»  Spektakle
»  Pokazy
»  Kabarety
»  Klubowe


imprezy w miastach

»  Warszawa
»  Kraków
»  Wrocław
»  Poznań


»  dodaj imprezy
 
 

Już w piątek ruszają "Ulicznicy"

Przeczytany: 2287 razy
Dodany: 2012-07-18 10:57:08
Aktualizowano: 2012-07-18 11:12:25

Sochaczewski festiwal „Ulicznicy”, jest częścią pełnego rozmachu, dwumiesięcznego festiwalu o tej samej nazwie, który od kilku lat odbywa się w Gliwicach. Między 20 a 22 lipca miasto zapełni się artystami, którzy przez trzy dni będą dawać występy na Placu Kościuszki, wzgórzu zamkowym i przystani. Festiwal jest propozycją ożywienia przestrzeni miejskiej, sprawienia, że podobnie jak w wielu, znanych z wysoce rozwiniętej kultury miast, ulice Sochaczewa wreszcie będą miały szansę stać się miejscem wydarzeń kulturalnych.

Postawiliśmy na różnorodność: począwszy od grup kuglarskich i fireshow, przez koncerty rockowe, propozycje zabaw miejskich, projekcji filmowych na świeżym powietrzu, prezentacji i spotkań na temat kultury miasta, skończywszy na warsztatach perkusyjnych i pokazach muzyki brazylijskiej, teatrach i zabawach dla dzieci. Wiele spośród proponowanych atrakcji, to produkt lokalny o europejskiej renomie. Ze spotkania tych dwóch żywiołów cieszymy się szczególnie, nie tylko z powodu niezwykłych doświadczeń, ale przede wszystkim dlatego, że w ten sposób możemy zerwać łatkę „miasta prowincjonalnego” która już dawno temu przylgnęła do Sochaczewa.

Obok znanych w Polsce zespołów rockowych, na terenie naszego miasta wystąpią również grupy muzyczne wywodzące się z Sochaczewa i okolic. Razem z sochaczewską grupą perkusyjną wystąpią mistrzowie brazylijskiej samby, a kuglarze z całej Polski staną ramię w ramię, by bawić zgromadzoną na festiwalu publiczność. Mówiąc krótko, postaramy się, aby nasza propozycja artystyczna była nie tylko różnorodna, ale przede wszystkim wyjątkowa.

Nie możemy oprzeć się wrażeniu, że mieszańcy Sochaczewa niewiele spodziewają się po swoim mieście, przynajmniej nie w sferze kultury – a przecież potencjał tego miejsca jest ogromny! Prawdziwym wyzwaniem, jest zmienić to spojrzenie, sprawić, że nasze miasto - jego ulice, parki i place zaczną tętnić życiem. Mamy wrażenie, że od jakiegoś czasu czuć w naszym mieście lekki wietrzyk pozytywnych zmian. Może to właściwy czas by wyprowadzić artystów na ulice?

Opis projektu:

Podstawowe piony festiwalu to:

  1. Kuglarstwo – pokazy, konkursy, warsztaty, parady.

  2. Muzyka młodzieżowa – koncerty zespołów rockowych, stoiska DJ-ów.

  3. Muzyka perkusyjna – występy zespołów sambowych, warsztaty, parady.

  4. Sochaczewianie dla Sochaczewa – aktywizacja lokalnych artystów, grup, działaczy, związków i stowarzyszeń, prezentacja ich dorobku, umiejętności i możliwości.

Głównymi miejscami wydarzeń artystycznych będą:

  1. Plac Kościuszki

  2. Park przy ul. Traugutta

  3. Przystań nad Bzurą

Czas trwania festiwalu: 20-22 lipca 2012 (piątek, sobota, niedziela)

W ciągu tych trzech dni na terenie Placu Kościuszki, parku przy ul. Traugutta i przystani nad Bzurą, wystąpi kilkanaście zespołów rockowych (i nie tylko), tancerzy, zespołów sambowych. Przestrzeń miejską ożywią pokaz teatrów ulicznych, ponad 100 kuglarzy, tancerzy ognia, mimów, szczudlarzy i performerów z całej Polski. W trakcie trwania festiwalu czekają nas także występy bębniarzy z wielu odległych zakątków świata. Odbędzie się największa w historii naszego kraju parada perkusyjna. Dodatkowo, uczestnicy imprezy będą mieli możliwość zapoznania się z tajnikami żonglerki, chodzenia na szczudłach czy grania na bębnach. W programie imprezy znalazły się również atrakcję umożliwiające zapoznanie się z historią miasta i zamku, obejrzenia filmu pod chmurką oraz wiele innych atrakcji.

* Harmonogram może ulegać modyfikacjom

Harmonogram szczegółowy:

Piątek 20.07.2012

18:00 Miasto dziwnych wydarzeń – (teren Sochaczewa) Przejęcie Sochaczewa przez Uliczników. Grupy performerów wykonają szereg działań na terenie miasta otwierając festiwal.

18:10 Koncerty zespołów (Plac Kościuszki)

OLA PAWLIK i KUBA GOŁĘBIEWSKI

ASTRAL TETRIS

CRIMINAL TANGO

ORANGE TREE

ROADSIDE

22:00 Zakończenie pierwszego dnia Festiwalu

Sobota 21.07.2012

14:00 Turniej piłki nożnej na szczudłach (Przystań nad Bzurą)

16:00 Pokazy Kuglarskie, Renegade.

19:00 Występy zespołów perkusyjnych (Plac Kościuszki)

SAPUCAIU NO SAMBA (Niemcy)

21:00 Kino Pod Chmurką (Przystań nad Bzurą)

21:00 Pokazy FireShow

12:00 – 23:00 Street Art (miasto Sochaczew)

12:00 – 23:00 Występy Dj'ów (Przystań nad Bzurą)

12:00 - 19:00 Otwarte, bezpłatne warsztaty kuglarskie (Park)

12:00 – 21:00 Stoiska tematyczne (Plac Kosiuszki, Park)

23:00 Zakończenie drugiego dnia, after party (Przystań)

Niedziela 22.07.2012

12:00 Kuglarski dzień rodziny – gry, zabawy, warsztaty, prowadzone przez kuglarzy skierowane przede wszystkim do dzieci (Park, Plac Kościuszki)

16:00 Wielka Parada - (teren Sochaczewa) bębniarze, kuglarze, muzycy, artyści, motocykliści i mieszkańcy przejdą ulicami miasta tworząc barwny korowód.

12:00 – 18:00 Stoiska tematyczne (Plac Kosiuszki, Park)

Wysłane 2012-07-18 10:57:08 przez M-S-M
Ulicznicy Sochaczew imprezy festiwal
Artykuły powiązane z powyższym
Adam Rzepecki
Wysłano 2013-11-25 10:12:11
Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza na wernisaż wystawy Adam Rzepecki "PREFERUJĘ BARDZIEJ ZRZUTĘ NIŻ KULTURĘ".
Narodowy Dzień Sportu dla każdego
Wysłano 2013-10-09 08:43:31
W sobotę 26 października br. odbędzie się pierwsza edycja ogólnopolskiego projektu popularyzującego aktywność sportową wśród Polaków, pod nazwą Narodowy Dzień Sportu. Ideą organizowanej we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w wielu dyscyplinach sportowych. Projekt skierowany jest zarówno do uprawiających już sport rekreacyjnie, jak i tych, którzy dopiero planują rozpoczęcie treningów. Część szkoleń poprowadzą wybitni polscy sportowcy, z mistrzami olimpijskimi i świata na czele. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsze zarejestrowanie się na trening w wybranym klubie poprzez stronę www.narodowydziensportu.pl
Festiwal filmu komediowego poświęcony pamięci znakomitego polskiego reżysera Stanisława Barei. Jak co roku widzowie obejrzą kilkadziesiąt niezależnych i śmiesznych filmów komediowych zgłoszonych do konkursu.
  STRONA GŁÓWNA | KALENDARIUM IMPREZ | IMPREZY - wszystkie |DODAJ IMPREZY |KONTAKT | ARTYKUŁY


Szkolenia, kursy, ciekawe artykuły na temat szkoleń
Aktualne imprezy wydarzenia kalendarium imprez - koncerty kabarety organizowane. Warszawa Kraków Poznań Gdańsk Łódź Organizowane imprezy w 2008 roku oraz 2009. Najlepsze najciekawsze imprezy w Polsce i nie tylko. Imprezy w każdym terminie grudzień styczeń luty. Imprezy, muzyka, koncerty, clubbing, dyskoteki, puby, festiwale, wiadomości, recenzje aktualności zapowiedzi i relacje z imprez, koncertów i wydarzeń kulturalnych rozrywkowych imprezowe info.